Організаційно-технологічне забезпечення будівництва - 

Організаційно-технологічне забезпечення будівництва, зокрема нормативне забезпечення – це процес формування норм, законів і інших нормативних і підзаконних документів, що регламентують будівельну діяльність.

Науково-технічний прогрес у будівництві, зміна економіко-правових форм господарювання вимагають системотехнічного удосконалювання нормативної бази (норм, законів, численних і різноманітних нормативних документів).

Нормативне забезпечення будівництва формується в процесі нормо- і законотворчості і визначається науково-технічним прогресом. При цьому, звичайно норми і нормотворення відносять до виробничо-технічної діяльності, а закони і законотворчість - до техніко-соціально-економічної діяльності. До законів і підзаконних актів можуть бути віднесені різні постанови урядових органів, що створюються в процесі законотворчості і яким підкоряються норми і нормотворення. Нормотворення і законотворчість складають разом правотворення, що створює нормативне забезпечення будівництва. Ефективність організації цієї творчості багато в чому визначається досконалістю необхідного для нього інформаційного забезпечення, що повинне постійно обновлятися, актуалізуватися і поповнюватися всіма інноваціями, що відбуваються в різних областях будівництва, науки і техніки.

Важливо відзначити різнотипність інновацій у будівництві і, отже, різнотипність інформаційного забезпечення нормативних документів, що формуються у фахівців самих різних областей знань,  організацій, міністерств і відомств. Якість нормативного забезпечення, узгодження  по  вертикалі і горизонталі всіх рівнів нормативних документів у сучасних умовах можуть і повинні забезпечити нові інформаційні технології. Цьому сприяє проведена в останні роки широка інформатизація парламентської діяльності, а також проведена інформатизація і створення Інформаційно-телекомунікаційних систем усіх міністерств і відомств. Сучасне інформаційне середовище дозволяє по-новому вирішувати проблеми обліку інновацій у будівельному нормативному забезпеченні. Багато років інновації в будівництві і відновлення нормативної бази планувалися і регламентувалися, для чого навіть існував термін "упровадження", що підкреслює складність проникнення інновацій у виробництво. Перехід будівництва на ринкові  принципи  докорінно змінює відношення будівельників до інновацій, що повинні підвищувати ринкову вартість будівельної продукції і давати  додатковий  прибуток. Облік  інновацій  стає невід'ємною базою організаційно-технологічного, зокрема нормативного забезпечення будівництва. Тому очевидна актуальність врахування інновацій у нормах і законах при створенні нормативного забезпечення будівництва, при організації на основі нових технологій.